Tosti kāzās un jaunajam pārim

[quads id=1]

Pēc strīda sieva nopūšas: – Bez tevis mēs būtu ideāls pāris. Pacelsim glāzes par to, lai ģimenes dzīvē nebūtu nepārvaramu šķēršļu!
Mīļie Jaunlaulātie, cienījamie vecāki, radi un draugi! Šodien A. un B. uzsāk
jaunu dzīves posmu. A. un B., jums šodien ir bagātīgi klāts galds, bet, ja dzīvē tas kādreiz nebūs tik pilns, tad lai nerodas rūgtums vienam pret otru, bet gan vēl ciešāk savienojas jūsu sirdis un jaunības spēks uzvar visas grūtības.
No sirds novēlam saticību, mīlestību un stipru veselību!
Lai sagaidītu sudrabkāzas, sievai ir vajadzīgs zelta raksturs, bet vīram – dzelzs izturība. Pacelsim glāzes par šo brīnišķīgo sakausējumu!
Nav jau viegli kopā veidot dzīvi,
Divas takas vienā takā siet;
Nav jau viegli veidot kopā dzīvi,
Tomēr diviem kaut kā labāk iet!
Paceļam glāzes par abiem jaunajiem!
Lai viegli un jautri kopā!
Lai līgava būtu lieliska sieva, laba māte, visbrīnišķīgākā mīļākā un uzticamākais draugs! Par to arī iedzeram!
Jūs noteikti esat ievērojuši, ka laulātais pāris, kurš daudzus gadus dzīvo kopā, beigu beigās iegūst vienādus uzskatus. Ar līgavaini mēs esam pazīstami ne pārāk sen, bet zinu, ka mūsu gaume ir līdzīga – mums abiem patīk līgava! Piedāvāju iedzert par skaisto, valdzinošo līgavu!
Kā norit pirmais laulības gads? Viņš runā – viņa klausās. Otrajā – viņa runā, viņš klausās. Toties trešaja gadā abi runā, bet kaimiņi klausās. Novēlu brīnišķīgajiem jaunlaulātajiem dzīvot kā pirmajā un otrajā laulību gadā. Lai viņi sadzirdētu un cienītu viens otru. Kas attiecas uz kaimiņiem – ļaujiet viņiem nodarboties ar savām lietām. Pacelsim kausus par mūsu jaunlaulātajiem! Rūgts!
Kāda krievu aristokrāte reiz savā dienasgrāmatā ierakstījusi: „Laimes atslēga ir savstarpēja uzmanība vienam pret otru. Dzīves laime sastāv no atsevišķiem mirkļiem, sīkumiem: no skūpsta, smaida, labvēlīga skatiena, sirsnīga komplimenta un neskaitāmām mazām, labām domiņām. Dienišķā maize vajadzīga arī mīlestībai.” Šajā sirsnīgajā dienā es gribu jaunlaulātajiem novēlēt būt saudzīgiem vienam pret otru, tad „mīlestības maizei” allaž atradīsies vieta uz jūsu ģimenes galda. Laimi jums!
Draugi!
Es gribu iedzert par skūpstu! To taču izdomāja vīrietis, jo nevarēja atrast nekādu citu veidu, kā sievietei aiztaisīt muti!
Rūgts!

[quads id=2]

J.V.Gēte reiz teicis:”Pret citu lielajām priekšrocībām nav cita līdzekļa kā tikai mīlestība.” Iedzersim par mīlestību, brīnišķīgajām jūtām, kas savieno mūsu līgavaini un līgavu un sniedz iespēju mums pulcēties šajā patiesi brīnišķīgajā dienā un dalīt ar viņiem prieku!
Dalīts prieks – dubults prieks, dalīta bēda – pusbēda. Par jums, mani draugi! Par tiem, kuri ir kopā gan priekos, gan bēdās!
Mežā auga apse un blakus viņai bērzs. Viņi mīlēja viens otru un tiecās viens pēc otra, līdz pienāca brīdis, kad viņi savienoja savas zariņus un savijās kopā. Un kāpēc gan lai mūsu jaunais pāris nebūt līdzīgs apsei un bērzam? Novēlēsim viņiem, lai mīlestības zariņi nekad, nekad neatvītos vaļā un cieši, cieši turētos viens pie otra!
Jaunajā vīrā es ievēroju kādu anatomisku paradoksu. Nebrīnieties! Viņam sirds nav kreisajā pusē, bet gan tajā pusē kur sēž viņa jaunā, valdzinošā sieviņa. Novēlēsim, lai šis fenomens saglabājas visu atlikušo dzīvi, lai viņa sirds vienmēr tiektos pie sievas, bet sievas sirds, lai vienmēr tiektos pēc vīra. Un, lai šo siržu savienība veiksmīgi cīnītos pret kārdinājumiem.  Iedzersim par Jūsu laimi!
Zinu, ka ir viens pāris, kurš nodzīvojis laulībā 70 gadus! Visus šos gadus laulātie bijuši maigi un rūpīgi, saudzīgi un mīļi viens pret otru. Kad viņiem prasīja, kāds ir tik ilgas kopdzīves noslēpums? Viņi atbildējuši: – Viss noslēpums ir tur, ka visus šos 70 gadus mums bija viena gulta guļamistabā. Iedzeram par to, lai mūsu jaunais pāris visu dzīvi gulētu vienā gultā.
Laulības gredzens – tas ir uzticības simbols: līgavas sirds pieder līgavainim un otrādāk. Gredzenam nav ne sākuma, ne beigas. Gredzens ir no tīra zelta, tātad, nekādi netīrumi pie tā nepielīp. Lai Jūsu mīlestība ir tik tīra un mūžīga! Stiprināsim šo novēlējumu ar draudzīgi paceltām un izdzertām glāzēm!

[quads id=2]

Laimīgas kopdzīves būtiska sastāvdaļa ir kopīgas intereses. Abām mīlošām sirdīm jādala gan prieki, gan uzvaras un sakāves, gan ikdienas rūpes. Lai mūsu jaunlaulāto dzīvē viss būtu kopīgs! Iedzersim par mūsu jaunlaulāto interešu kopību! Man šķiet, ka visi pārējie mani atbalstīs. Rūgts!
Lai noteiktu kuģa kursu, jūrnieki orientējas pēc zvaigznēm. Tāpēc nepieciešama stabila, nekustīga zvaigzne. Arī katram pārim ir vajadzīgs kopīgs mērķis, uz kuru tiekties. Viscēlākais mērķis ir padarīt laulībā vienam otru laimīgu. Tad nu dārgie jaunlaulātie, lai ceļa zvaigzne ved jūs uz laimes ostu! Lai jūsu māju piepilda bērni un miers! Pavisam noteikti iesaku izdzert glāzes sausas! Jaunajiem – rūgts!
Dārgie jaunlaulātie! Tautā ir paruna: „Kur mīlestība – tur cieņa, kur bailes – tur spaidi.” Gribu novēlēt, lai jūsu ģimenē nevaldītu bailes, bet tikai miers, mīlestība un sapratne. Lai visas bēdas met līkumu jūsu namam! Lai bērnu smiekli piepilda to no rīta līdz vakaram! Par visu to noteikti vajadzētu iedzert pa mēriņam. Paļaujos uz viesu atbalstu un tukšosim glāzes līdz dibenam. Par mūsu līgavu un līgavaini!
Īsta mīlestība pastāv tad, kad vīrietis ar sievieti skatās vienā virzienā, nevis visu laiku tīksminās viens par otru. Tā vēsta tautas gudrība. Cienījamie jaunlaulātie, es vēlos iedzert par to, lai jūs saistītu ne tikai mīlestība, bet arī kopīgs, cēls mērķis. Lai jūsu skatieni allaž tiktu vērsti vienā virzienā! Par to arī piepildīsim glāzes līdz malām. Rūgts!
Mēdz teikt, ka ģimenes galva ir vīrs, bet sieva – galvai nepieciešamais kakls. Pacelsim glāzes par to, lai jaunā ģimene nekad nezinātu, kādas ir galvas un kakla sāpes!

[quads id=2]

Mēdz teikt: nav jābrīnās, ja šķiras, bet ir jābrīnās, ja mūžam nešķiras. Vēlam jums dzīvot tā, lai ļaudis brīnītos!
Tautas gudrība vēsta, ka dzīvē divas svarīgas lietas. Pirmā – veselība, bet otra- sieva. Laba sieva ir puse no laimes. Nav labāka drauga par uzticamu draudzeni. Ar labu sievu bēdas kļūst par pusi no bēdām, bet prieks par dubultu prieku. Novēlēsim mūsu pārim pierādīt, ka šī paruna ir patiesa. Rūgts!
Man gribētos no visas sirds novēlēt jaunajam pārim, lai viņu dzīve būtu tikpat krāšņa un priecīga, kā šīs kāzas! Kāzas jau tāpēc ir skaistas, ka tieši svinību vaininieki dāvina apkārtējiem prieku. Šo principu novēlu Jums nepazaudēt dzīves laikā. Mīliet un Jūs tiksiet mīlēti, dāviniet un Jums tiks dāvināts. Lai dzīvo līgava un līgavainis! Rūgts!
Sieva jautā vīram:
– Kādas sievietes tev vairāk patīk: skaistas vai gudras?
– Ne viena, ne otra, – atbild vīrs, – Tāpēc es apprecēju tevi.
Mūsu līgavainim arī ir neparasta gaume, viņš uzskata, ka sievai jābūt gan skaistai, gan gudrai. Iedzersim par viņa līgavu!
Dārgie jaunlaulātie! Man būs vienkāršs un īss tosts. Es novēlu, lai Jūsu dzīvi vienmēr pavada četri sargeņģeļi – Ticība, Cerība, Mīlestība un Gudrība.
Novēlu līgavainim sargāt un cienīt savu sievu. Toties līgavai gribu atgādināt – ģimenes „pasaule” balstās uz sieviņas trauslajiem pleciem. Tad nu rūpējieties viens par otru, ļaujiet vaļu mīlestībai un jūsu nams allaž būs prieka pilns.
Iedzersim par jaunajiem! Rūgts!
Stāsta, ka dvēsele dvēseli pazīst, un sirds nosūta vēstis. Mūsu acu priekšā šobrīd notiek brīnums. Jā! Divas mīlošas sirdis savienojas vienā. Kas var būt skaistāks par mīlestības brīnumaino spēku, kurš liek nodrebēt sirdīm, kad saskaras lūpas?! Tad pacelsim glāzes, lai mūsu jaunlaulāto laime nebeigtos!
Lai jūsu mīlestība nav ne ugunī sadedzināma, ne noslīcināma! Nešaubīgi tukšosim glāzes! Rūgts!
Dzīvē mēdz būt tā – šķiet, tikai vakar bija pie altāra, bet šodien ir sajūta, ka ar šo cilvēku nodzīvots simts gadu. Lai mūsu jaunie nodzīvo visu dzīvi tā, it kā tikai vakar būtu salaulājušies!
Rūgts!
Nemēdz būt laimīgas dzīves, mēdz būt laimīgas dienas! Novēlēsim, lai jaunajai ģimenei būtu daudz laimīgu dienu, kas veidotu laimīgu dzīvi!

[quads id=3]